fbpx

Вплив кольору на пропорції кімнати. Як це використати?

Кольори знамениті тим, що створюють клімат інтер’єру. Одні ефективно прогрівають занадто стерильний інтер’єр, інші, в свою чергу, посилюють відчуття холоду. Є ще один потенціал їхньої сили – правильні кольори можуть змінювати пропорції кімнати. Дизайнери та архітектори активно використовують ці знання, перетворюючи тісні кімнати в простори, які здаються набагато більшими, ніж є насправді. Тож якщо ви власник вузької квартири або не знаєте, як впоратися з її незвичайною формою, використовуйте арсенал мальовничих хитрощів! Ви можете знайти їх усі нижче.


Якими кольорами пофарбувати вузьку кімнату?

Спільний знаменник кожного коридору, ванної кімнати або майже кожної квартири-студії  – це невелика площа. Колірна палітра в невеликих, вузьких і часто без вікон приміщеннях здається обмеженою та нудною. У таких інтер’єрах будуть доречні і світлі, і темні відтінки – за умови, що ми їх правильно використовуємо.

Прохолодні пастелі, синій, м’ятний, сірий і білий відбиватимуть світло і, таким чином, оптично збільшуватимуть простір. Давайте використовувати їх там, де ми хочемо візуально додати кілька сантиметрів – відтінки будуть «відокремлювати» довші стіни один від одного і зроблять декор свіжим і легким. Теплі бежеві, пісочно-жовті, бузкові або пудрові щіпки, в свою чергу, зближують поверхні і поглинають світло. З їх участю простір стане більш затишним, проте меншим.

Ефект поглинання та відбиття світла, а також, зорового збільшення або зменшення, ви також можете контролювати за допомогою властивості  фарб. Матові кольори будуть поглинати світло. Такі покриття добре замаскують всі нерівності на поверхні або прикриють шорсткість і прожилки, і, таким чином, не виділяють жодних помилок фарбування. Або навпаки у випадку з атласною або напівматовою альтернативою, яка підкреслить будь-яку недосконалість, але, з іншого боку, вони допоможуть кольору збільшити пропорції інтер’єру, виведуть глибину темних тонів і відображатимуть промені світла, гарантуючи враження просторості. 

А що з темними кольорами? Прийнято, що вони зарезервовані виключно для власників просторих квартир, а їхня присутність у вузькій кімнаті зовсім не вітається. Фарбуючи паралельні, найвіддаленіші стіни, в колір зелений, темно-синій або навіть чорний ми вкорочуємо приміщення, а отже, навіть пропорції.


Як пофарбувати вузьку кімнату в два-три кольори?

Вузькі кімнати не завжди мусять бути пофарбовані лише одним кольором або контрастом з білим у головній ролі. Хорошим варіантом обробки є також комбінації відтінків з одинаковою температурою, але з різним ступенем насиченості, або композиції тонів, що примикають один до одного на кольоровому колі. Така градація буде особливо вигідною в невеликій кімнаті з вікном. З протилежного боку від вікна можна скористатись найтемнішими варіантами. Навіть якщо вони кавово коричневі або гранітні, промені сонця автоматично освітлюють їх і не викличуть враження, що вони перенасичені. Натомість менш добре освітлені поверхні покривайте легкою фарбою, це потрібно дня рівноваги світла.

У кольорових поєднаннях – крім вибору правильних відтінків – важливі будуть пропорції. Якщо ми зважимось на три відтінки, давайте розділимо їх на 70% (нейтральний колір), 20% (додатковий) та 10% (контрастний). У випадку двох, нехай домінує базовий тон (70%), додатковий(30%). Завдяки цьому ми уникнемо хаосу і декор буде відрізнятися ідеальною гармонією.


Як візуально опустити або підняти стелю кольорами?

Дилеми дизайну інтер’єру накопичуються, коли, крім вузьких площин, висота стелі є суттєвою проблемою. Якщо приміщення низьке, варто покрити стельові поверхні більш світлим кольором – наприклад, білим, синім або ніжно-сірим. Обраний колір повинен бути на кілька тонів світлішим, ніж той, що знаходиться на стінах, що створює ілюзію збільшення відстані між стелею та підлогою. Отримане враження про «відсунення» посилиться, якщо тональність перейде до стін у вигляді смужки товщиною близько десяти сантиметрів.

У інтер’єрах, які занадто високі, ви також можете застосувати малюнки, що дозволять вирівняти пропорції чотирьох кутів і опустити стелю. Перший спосіб пов’язаний із використанням горизонтальних смуг, завданням яких буде оптичне розширення приміщення. Другий – покрити стелю більш темним відтінком, ніж той, що знаходиться на стінах. Це процедура, яку часто використовують власники горищних приміщень або квартир. Завдяки цьому кімната не тільки нижча, але і затишніша.

Поділитись: