fbpx

Як дизайнери підбирають колір: в пошуках гармонії


Знаменита фраза про те, що немає некрасивих відтінків, а є тільки невідповідні, має пряме відношення до поєднання кольорів в інтер’єрі. Правильно підібрана палітра оживляє приміщення, налаштовує на позитив, впливає на настрій і самопочуття, на саме наше життя.

Універсальною підказкою для складання гармонійного поєднання кольорів є колірне коло.

Як працювати з колірним колом

За допомогою кола Іттена досить просто скласти таблицю поєднання кольорів

1

Для вибору комплементарних поєднань виберіть колір у потрібному секторі і проведіть пряму лінію. Колір, з яким вона з’єднає перший відтінок, і буде додатковим (комплементарним). Цікаве і більш складне поєднання може вийти, якщо провести не пряму лінію, а під кутом в сусідній сектор

У комплементарної сполучуваності композиція інтер’єру будується за принципом контрасту. Використання додаткових кольорів підсилюють його ефект.

2

Аналогова тріада – три відтінки, розташовані поруч. Це хороший варіант стриманого і гармонійного підбору відтінків кольору

Вибір поруч розташованих відтінків однакової насиченості і температури створює яскраву динамічну композицію, але тривале перебування в такому інтер’єрі може втомити.

3

Класична тріада – виберіть основний відтінок кольору і побудуйте з цієї точки рівносторонній трикутник. Зазвичай в такому поєднанні дотримують таку пропорцію кількісного використання відтінків: 60%, 30%, 10%

Тріада добре виглядає в активних приміщеннях: кафе, ігрових кімнатах, вітальнях, тренажерних залах. У такому поєднанні важливо вдало вибрати головний колір.

4

Тетрада состоит из четырех цветов на одинаковом расстоянии друг от друга. Сочетать четыре и больше цветов в одном интерьере достаточно сложно. С такими цветовыми решениями лучше справится профессиональный дизайнер.


5

Коло Іттена – умовна схема. У ного не входять білий, чорний і сірий кольори, які називають ахроматичними. У перекладі з англійської «achromatic» означає «безбарвний». Залежно від насиченості виділяють світлі, яскраві, тьмяні і бляклі кольори, від температури – теплі і холодні

Кількості білого кольору визначає тональність, чорний робить їх тьмяними. Світлі відтінки залежать від кількості доданого білого кольору, чорний відповідає за тьмяність. Яскраві тони – чисті, в них відсутні домішки білого або чорного. Приглушену гаму складають з використанням сірого кольору.

Стиль і колір інтер’єру

Кольори інтер’єру вибирають в залежності від обраного стилю. Дизайнери рекомендують використовувати такі відтінки:

Класичний:

М’які пастельні тони, відтінки жовтого, блакитного, бежевого, зеленого, золоті акценти в поєднанні з білим.

Еко

Відтінки бежевого, коричневого, приглушені зелені тони, світлі відтінки жовтого, білий.

Мінімалізм

Білий, чорний, сірий, срібло.

Лофт

Коричневий, відтінки сірого, червоний, цегляні відтінки.

Прованс

Блакитний, молочні відтінки білого, ніжні рожеві тони.

Хай тек

Билий, чорний, сріблястий, відтінки кольору металів.

Кантрі

М’які відтінки жовтого, оранжевого, пісочного, коричневого.


А як використовувати це в житті

Познайомившись з великою кількістю методів, методик, теорій і способів, виникає закономірне питання: як використовувати колірне коло в житті? Адже мало вибрати тільки колір, потрібно, ще враховувати їхню тональність, яскравість та інші характеристики. А ось тут може очікувати підступ, який заведе непрофесіонала в тупік.

Щоб цього не сталося, рекомендуємо скористатися готовими програмами по підбору відтінків для різних схем (монохромність, контраст, тріада, тетрада, аналогія, акцент аналогія). Наприклад, «Colorsheme» прекрасно з цим справляється.

Поділитись: