fbpx

Як вибрати розетки і вимикачі в залежності від кімнати і стилю

Боїтеся зробити неправильний вибір? З нашою допомогою він буде простий, як покупка попкорну в кінотеатрі

Вибираючи електричні вимикачі і розетки для проекту ремонту чи будівництва нового будинку, ви можете подумати, що це складне завдання. Є так багато деталей, в тому числі стиль, колір, оздоблення і функціональність, що часом ви просто губитеся в величезному спектрі можливостей.

Ось деякі корисні поради та важливі рекомендації, які слід враховувати при ухваленні рішення про покупку розеток і вимикачів

створіть ескіз

До кожної  кімнати, що вимагає пристрою розеток і вимикачів, у вас повинен бути готовий ескіз електропроводки і список всіх необхідних пристроїв, їх розташування і типу.

Зазвичай це створює дизайнер або архітектор проекту і погоджує з професіоналом по монтажу електропроводки. Якщо ж ви робите все самостійно, ескіз повинен містити загальний план електропроводки, зазначену висоту розеток або вимикачів, віддаленість від найближчого об’єкта (вікна, двері), а також розведення проводки по стіні з точністю до сантиметра.

При цьому пам’ятайте, що вимикачі і розетки потрібні не тільки для основного освітлення і електроприладів. Є, наприклад, дрібна побутова техніка на кухні, фен біля раковини у ванній, окремі вимикачі для підвісної стелі або декоративного підсвічування іншого типу.

Біля тумбочки з боку ліжка, наприклад, потрібно розташувати розетку для лампи, розетку для телефону і ще одну для ноутбука – це мінімум. Рекомендуємо встановити і USB-розетку для зарядки гаджетів в цій зоні. При цьому важливо відразу знати висоту тумбочок, щоб вирішити, на якому рівні (зазвичай на 15 см вище тумбочки) монтувати розетки.

Якщо в будинку є тільки провідний Інтернет і немає роутера,
вам захочеться протягнути сюди ще і ADSL-кабель. Біля туалетного столика вам буде потрібно мінімум три розетки, наприклад для плойки, настільної лампи, зарядки телефону або спеціальної USB-розетки.

Окремо варто додати пару розеток з кришкою для пилососа там, де їх немає в принципі, наприклад в холі.

Уздовж сходів можна встановити з світловими вказівниками тієї ж колекції (в єдиному стилі) електроустановочних виробів, щоб орієнтуватися в темряві, не використовуючи вимикач.

У великому або довгому коридорі варто зупинити свій вибір на розетках з LED-підсвіткою,
які крім основної функції підключення електроприладів мають світящі в темряві світлодіоди.

Складіть список

Коли ви будете складати повний список, для зручності згрупуйте однакові елементи. 

Краще дивитися на конкретні дані на сайті виробника, щоб потім вам швидше зібрали товар.

Рамки в колекціях найчастіше йдуть окремо від механізмів, що дозволяє комбінувати, наприклад, в одній 5-постовій рамці відразу 5 функцій. Тому на стадії розробки проекту електрики потрібно розуміти, які зміни механізмів передбачаються і які рамки будуть встановлені.

В результаті кількість механізмів має збігатися з кількістю місць в рамках.

Переконайтеся, що ви не забули вимикачі і розетки для кожної зони будинку, навіть для вбиральні, комори, мансарди, гаража і так далі.

Ознайомтеся з описами пристроїв

При виборі пристроїв потрібно знати, що означають терміни. Вимикачі бувають в декількох варіаціях – з однією, двома або навіть трьома клавішами, є диммери для плавного регулювання світла.

У продажу є як вимикачі в зборі з рамкою і накладкою, так і складальні комплекти.

Це дозволяє при ремонті і зміні дизайну міняти клавіші і накладки без демонтажу механізмів. Можлива заміна рамок, наприклад білих пластикових на помаранчеві скляні.

Є вологостійкі, міцні розетки і вимикачі, для вулиці, варіанти відкритого і прихованого монтажу.

Поділитись: