fbpx

9 помилок в дизайні кухні

Якщо в житловій кімнаті переклеїти шпалери або перевісити світильники цілком реально, то на кухні будь-яка помилка може стати фатальною: навряд чи вам захочеться переробляти гарнітур або заново руйнувати стіни. Ми зібрали найпоширеніші помилки в одній статті і розповіли, як їх уникнути ще на етапі проектування інтер’єру.

Помилка 1: Мало місць для зберігання

У гонитві за просторою, наповненою повітрям кухнею багато власників квартир використовують мінімум меблів. Зворотний бік медалі – місць для зберігання буде не вистачати і всі вертикальні поверхні виявляться закладені баночками і коробками.

Рішення: Якщо ви багато готуєте,
не відмовляйтеся від повноцінних навісних шаф: можливо, варто зробити їх до стелі? Якщо вирішите економити простір за рахунок компактної техніки, холодильник все-таки залиште високий і місткий – замінити його потім буде непросто.

Помилка 2: Незручний робочий трикутник

Занадто велика відстань між вершинами «робочого трикутника» – мийкою, плитою і холодильником – такаж незручна, як їх установка «впритик».

Рішення: В ідеалі периметр кухонного трикутника не повинен бути менше 3 метрів і більше 7,5 метра. Якщо планування приміщення дозволяє,

краще вибрати «острів» або П-подібну конструкцію – все буде під рукою.

Помилка 3: Вузькі проходи

Якщо поставити меблі занадто близько, тоді ящики навряд чи будуть висуватися повністю – до того ж у вас майже не залишиться місця для проходу.

Рішення: При проектуванні гарнітура врахуйте, що між фасадами П-образної кухні або кухні з «островом» має бути не менше 120 см.

На такій же відстані бажано ставити обідний стіл.

Помилка 4: Ручки, що заважають відкривати ящики

Здавалося б, що виступаючі ручки на фасадах – дрібниця. Але вони здатні зменшити кут відкривання дверцят шафи чи перешкодити висування ящика.

Рішення: Звертайте увагу на форму і розмір ручок: а краще взагалі відмовтеся від них на користь вбудованих

Помилка 5: Неестетична система вентиляції

Будь-яку, навіть саму витончену, витяжку здатні зіпсувати громіздкі повітроводи, що тягнуться від вентиляційного отвору.

Рішення: Сховайте комунікації в гіпсокартонний короб під стелею. Або віддайте перевагу витяжці з вугільним фільтром. Повітропровід їй не потрібен: просто не забувайте регулярно міняти фільтр

Помилка 6: Полички замість висувних ящиків

Шафа з поличками – більш економний варіант, ніж точно такий же з висувними ящиками. Бажання зберегти сімейний бюджет зрозуміло, але як бути з тими речами біля задньої стінки, до яких практично неможливо дістатися?

Рішення: Не відмовляйтеся повністю від висувних ящиків, заплануйте хоча б кілька.

Тоді пошук потрібної речі перестане нагадувати археологічні розкопки.

Помилка 7: Відсутність додаткових розеток

Після ремонту іноді з’ясовується, що господарі запланували розетки під вбудовану техніку і чайник, а як бути з іншими приладами, які знадобиться включати?

Рішення: Заздалегідь порахуйте, скільки предметів побутової техніки ви використовуєте в господарстві. Повірте, ще мало хто обійшовся без міксера,
блендера або кавоварки. Для них потрібно передбачити розетки – і, звичайно, місце на стільниці.

Помилка 8: Мало світла

Готувати в потемках – сумнівне задоволення. Так, і кожен день вечеряти в напівтемряві ви навряд чи захочете. Тому від кількості освітлювальних приладів в кухні залежить не тільки зручність при приготуванні їжі, але і настрій.

Рішення: в кухні передбачте кілька рівнів підсвічування – верхнє світло, спрямоване на робочу зону, вбудовані світильники під верхніми ящиками, лампу над обіднім столом або барной стійкою.

Помилка 9: відсутність «буферних зон» на стільниці

Згадайте свої пересування на кухні: спочатку дістаємо продукти з холодильника, потім моєму їх і вже приступаємо до готування. Якщо ви заздалегідь не передбачили простір поруч з точками «робочого трикутника» доведеться постійно терпіти дискомфорт.

Рішення: залиште мінімум по 15 см з кожного боку від холодильника, мийки та конфорка. Якщо духова шафа розташований окремо, потрібно залишити простір і біля нього.

Поділитись: