fbpx

Що ж таке мінімалізм

Пора вже раз і назавжди з’ясувати, що ж таке мінімалізм і як він виглядає в інтер’єрі

Думаєте, що мінімалізм – це коли навколо порожньо і голо, все біле і прямокутне? Але це не зовсім так. Основне завдання мінімалістського інтер’єру – простота і об’єктивність, коли всі декоративні шари йдуть на другий план, створюючи чистий простір.

Що ж робить мінімалізм мінімалізмом, а не просто порожнім, позбавленим фантазії простором?

Фокус на якості матеріалу

У мінімалізмі важливий розумний, виважений вибір, коли справа доходить до базових матеріалів. Матеріал завжди в центрі уваги такого інтер’єру, адже дрібних деталей в ньому майже немає. А коли ніщо не відволікає від поверхні, мимоволі починаєш вивчати її більш детально і ретельно, будь-які огріхи вилазять на передній план

Підвищена увага до деталей

У стерильному приміщенні помітна будь-яка порошинка. Так і в мінімалізмі: можна придбати ефектно паритящу у повітрі драбину зі скляними поручнями, але все зіпсують негарні кріплення. Тому навіть на такі прозаїчні, утилітарні речі потрібно звертати пильну увагу.

Не виходить приховати не симпатичні деталі – зробіть на них акцент. І навпаки: не можете обіграти – сховайте. Посередність мінімалізм не терпить.

Один м’який акцент

У житлових повсякденних інтер’єрах потрібно враховувати особливості людського сприйняття.

Тому подбайте про те, щоб, наприклад, в кінці після неймовірних парящих сходів зі скла і металу очі відпочивали на кольоровому абажурі лампи, картини або іншому арт-об’єкті. Важливо однозначно віднести приміщення до будинку, а не до місця громадського користування, і для цього достатньо невеликих острівців затишку.

Обережно з орнаментами

Здавалося б, де мінімалізм і де візерунки? Але орнамент – це не тільки вишивки на кухонних рушниках. Наприклад, сходини з балясинами і перилами на тлі гладкої стіни – це вже ритмічний ряд. Тому, вибираючи будь-яку повторювану форму в такому інтер’єрі, треба чітко розуміти, як вона інтегрується в загальну ідею, дає нам потрібний ефект або веде від нього.

Менше, та краще

Людям, у яких купа пальто на відкритій вішалці в прихожі, а на холодильнику колекція строкатих магнітиків, доведеться змінити свої погляди, перш ніж звертати увагу на мінімалізм. У ньому всі предмети повинні заслужити своє місце. Якщо уникнути накопичення чогось ви не в силах, зробіть з цього монолітний масив, а не відволікаючу строкату мішень.

Дати речам простір

Всі ми в тій чи іншій мірі це робимо: впихаємо речі в простір, тому що вони нам подобаються або для них просто немає іншого місця. У мінімалізмі це неприпустимо. Кожен предмет повинен працювати в просторі, і для цього йому потрібне повітря.

Але розглядати функціональність і естетику окремо категорично невірно, коли ми говоримо про сьогоднішні стилі, де жоден з компонентів не важливіше іншого. Всі поверхні, конструкції, оздоблення, деталі інтер’єру повинні працювати на створення цілісного і закінченого відчуття від простору.

Поділитись: