fbpx

Що робити з низькими стелями: 10 цінних порад

Дісталася квартира з низькими стелями? Не турбуйтеся! Навіть в такій ситуації вихід є. Ми  готові поділитися з вами десятьма цінними порадами, які допоможуть впоратися з цим недоліком

Коли ми стикаємося з проблемою низьких стель, здається, що виходу немає і нам так і доведеться жити під цим неприємним «тиском». Але не все так сумно, адже є маса способів вирішити подібну проблему, головне – підібрати для себе оптимальний. Тому ми представляємо вам на вибір десять порад, як візуально підняти стелю.

1. Робіть стіни темніше

Але як же так? Всі говорять, що візуально збільшити простір допомагають світлі тони. І це так, але в нашій ситуації верх кімнати в будь-якому випадку повинен бути світліше, ніж стіни. Або ж і стіни, і стеля можуть бути одного кольору, наприклад білого або світло-блакитного. Це дозволить стерти кордони в просторі,
а стеля здасться вище.

2. Уникайте виступаючих конструкцій

Замість великих люстр кращим вибором стануть акуратні вбудовані світильники. Відмовтеся від стельових вентиляторів і всякого роду ліпнини, особливо в центрі стелі. Але щоб створити кілька рівнів, можна вдатися до гипсокартонних конструкцій,
які обрамляють кімнату по периметру і розташовані вище в центрі.

3. Підкреслюйте вертикальні лінії

Підбирайте штори і шпалери з вертикальним візерунком, це дасть вам бажаний результат. І всіляко уникайте горизонтальних ліній, які ділять кімнату таким чином. Причому варто відмовитися не тільки від шпалер з горизонтальним малюнком, але і від іншого подібного настінного декору.

4. Підбирайте максимально довгі штори

Якщо є можливість, то карніз, на який кріпляться штори, можна заховати в ніші, або повісити прямо під стелю, а самі штори при цьому повинні доставати до підлоги і навіть укладатися привабливими складками. Що стосується матеріалу, то тут найкраще підійдуть світлі хвилясті тканини, адже своєю легкістю вони не будуть перевантажувати приміщення.

5. Дотримуйтеся мінімалізму

Простий, але незамінна порада: дотримуватися порядку і не допускати нагромадження предметів. Аксесуари, сувеніри, різні дрібниці і особливо одяг – все це повинно бути на своєму місці в шафах і шухлядах. А для декору приміщення залиште лише найнеобхідніше – то, що дійсно його прикрасить.

6. Вибирайте правильну висоту для настінного декору

Щоб настінний декор допоміг вам візуально збільшити висоту кімнати, необхідно, щоб він був великим за розміром і мав вертикальну форму. Вішати такі фотографії або картини треба вище рівня очей, щоб погляд прагнув вгору.

7. Віддавайте перевагу невисоким меблям

Чим більш громіздкими і високоми будуть меблі, тим менше за розміром здасться приміщення, де вони встановлені. Тому для просторів з низькою стелею краще застосовувати низькі крісла, дивани, ліжка, а також інші негабаритні предмети.

8. Використовуйте відбиваючі та блікуючі покриття

Вони прекрасно відбивають світло, а це призводить до ілюзії збільшення кімнати. У випадку з стелею замість матової фарби можна віддати перевагу глянцевій або встановити натяжну стелю. Це допоможе дублювати не тільки світло, але частково і предмети, що зробить кімнату візуально ще вище.

9. Підбирайте світильники, що висвітлюють стелю

Для зорового витягування приміщення вгору найкраще підходять світильники, які висвітлюють безпосередньо стелю. Це можуть бути як люстри, так і бра, і інші лампи, але всі вони повинні світити не вниз, а тільки вгору.

10. Не забувайте про дзеркала

Мабуть, це класичний спосіб візуального розширення простору, який використовується вже не одне століття. Великі дзеркала, як настінні, так і підлогові, будуть відображати стіни і стелю кімнати, а це, в свою чергу, створить ілюзію високого і просторого приміщення.

Поділитись: